POTRZEBUJESZ POMOCY? ZADZWOŃ! lub wyślij zapytanie
czym zasłonić okno łazienkowe

Czym zasłonić okno łazienkowe? Roleta, żaluzja, plisa, folia, firanka – Co lepsze?

Nie wiesz, czym zasłonić okno łazienkowe? Przeczytaj wpis i dowiedz się, która opcja będzie w Twoim przypadku najlepsza.

Czym zasłonić okno w łazience – Dostępne możliwości

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie czym zasłonić okno łazienkowe, to masz wiele możliwości do wyboru:

 • Możesz wybrać tradycyjne rolety lub żaluzje, które skutecznie zasłonią okno i zapewnią prywatność.
 • Innym popularnym rozwiązaniem są folie okienne, które nie tylko chronią przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale także dodają łazience elegancji i stylu.
 • Możesz również zdecydować się na plisy, których zaletą jest to, że można je regulować, aby wpuszczać do łazienki odpowiednią ilość światła.
 • Inne opcje to firanki, kurtyny lub mleczne szyby, które zapewnią prywatność, a jednocześnie pozwolą na swobodne wpuszczanie światła.

Wybierając sposób na zasłonięcie okna, warto zwrócić uwagę na styl i umeblowanie łazienki, aby wszystko harmonijnie ze sobą współgrało.

Czym najlepiej zasłonić okna łazienkowe?

Na początku warto wspomnieć o tym, że montaż okna do łazienki to bardzo ważna sprawa z funkcjonalnego punktu widzenia. Nie sposób ocenić tego, jak wiele korzyści niesie to w kontekście usuwania wilgotności, która w łazience jest jak amen w pacierzu. 

Na pytanie co będzie najlepsze do zasłaniania okna, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wynika to z faktu, iż:

 • Zasłona powinna pełnić funkcję dekoracji okna
 • Tworzywo, z którego wykonana jest zasłona, musi wykazywać odporność na wilgoć i duże ilości pary wodnej
 • Wybór zasłony zawsze powinien uwzględniać poziom wilgotności we wnętrzu – im mniejsze pomieszczenie, tym zasłona powinna lepiej znosić kontakt z wodą
 • Zasłona powinna oferować możliwość zasłonięcia na dowolnej wysokości okna, by wpuszczać do wnętrza odpowiednią ilość światła
 • Zasłona powinna być łatwa w czyszczeniu np. z wykorzystaniem wilgotnej szmatki nasączonej w delikatny detergent
 • Światło dzienne to kwestia ważna w małych łazienkach, dlatego im więcej zasłona go wpuszcza, tym lepiej
 • Niezależnie od wyboru, zasłona nie może utrudniać wentylacji pomieszczenia
 • Zasłona nie może zajmować miejsca wokół okna, np. na parapecie, by można było na nim coś postawić
 • Zasłona musi pasować do wystroju, ale i oferować bezpieczne i komfortowe użycie
 • Tkanina powinna mieć gładką strukturę, by nie chłonąć wilgoci
 • Zasłona przede wszystkim powinna skutecznie chronić Cię przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, co jest nadwyraz ważne w pomieszczeniu, jakim jest łazienka
 • Łatwy montaż zasłony okna łazienkowego zapewnią Ci przesłony montowane bezinwazyjnie lub na taśmę samoprzylepną

Dlatego poniżej przedstawiamy zalety każdej z wyżej wymienionych metod na zasłonięcie okna łazienkowego.

Zalety plisy w łazience

Plisy to modne i eleganckie rozwiązanie dla każdego pomieszczenia, w tym również dla łazienki. Ich głównymi zaletami są uniwersalność, wygoda i łatwość w utrzymaniu czystości. Łatwy montaż i demontaż płótna plis sprawia, że w razie potrzeby, można je szybko i prosto zdjąć, wyprać i zamontować ponownie. 

Dodatkowo, dzięki dużej gamie kolorów i wzorów, plisy pozwalają na swobodne dostosowanie do aranżacji łazienki, dodając jednocześnie trochę przestrzeni i lekkości. Plisy to także świetne rozwiązanie dla łazienek ze skosem czy nietypowymi wymiarami okien. 

Zalety rolet w łazience 

Zalet rolet w łazience jest mnóstwo. Przede wszystkim rolety pozwalają na zachowanie prywatności, szczególnie w przypadku łazienek z oknami skierowanymi na ulicę lub do sąsiedniego budynku. Rolety osłaniają widok na wnętrze pomieszczenia, a jednocześnie wpuszczają do łazienki naturalne światło.

Inną zaletą rolet jest możliwość regulacji natężenia światła oraz ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, np. w gorące letnie dni. Rolety w łazience są także bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. Możemy je szybko i łatwo wyczyścić, co jest istotne w pomieszczeniach często narażonych na wilgoć i zabrudzenia. Ostatecznie, rolety dostępne są w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do wnętrza łazienki, czyniąc ją bardziej estetyczną. 

czym zasłonić okno łazienkowe

Zalety żaluzji w łazience

Żaluzje w łazience to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zachować prywatność, jednocześnie mając możliwość regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki swojej funkcjonalności i estetyce, żaluzje stanowią doskonałe uzupełnienie dla każdej łazienki.

Są łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na wilgoć, co sprawia, że są idealnym wyborem do tego typu pomieszczenia. Ponadto możliwość regulacji kąta nachylenia listew pozwala na dostosowanie ilości światła do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Żaluzje w łazience to również doskonała ochrona przed promieniami UV, które mogą wpływać na naszą skórę i prowadzić do szkodliwych skutków dla naszego zdrowia. Wreszcie, różnorodność kolorów i wzorów sprawia, że pasują do każdego wnętrza i są w stanie wzbogacić estetykę pomieszczenia. 

Zalety folii ochronnej, osłony w łazience

Folia ochronna i osłony np. mleczne naklejki w łazience to bardzo przydatne rozwiązania dla każdego, kto chce utrzymać tę przestrzeń w czystości i porządku. To ich największa zaleta. Niemniej warto podkreślić, że folia lub osłona zamontowana raz na okno, będzie tam spoczywać do momentu odklejenia. To oczywiście utrudnia regulację natężenia światła wpadającego do wnętrza.

Czy żaluzje aluminiowe sprawdzą się w łazience?

To zależy od wielu czynników. Po pierwsze, trzeba zawsze pamiętać, że w łazience panuje wilgoć, która może wpłynąć na trwałość materiałów. Dlatego też warto wybierać żaluzje o wysokiej jakości, wykonane z odpornych na działanie wilgoci materiałów, takich jak aluminium czy PCV.

Ponadto warto zwrócić uwagę na konstrukcję żaluzji – powinna być łatwa w czyszczeniu, szybko schnąć oraz nie ulegać korozji. W przypadku żaluzji aluminiowych warto zwrócić uwagę na to, czy są one odpowiednio zabezpieczone przed rdzą. 

Czy firanki do łazienki to dobry pomysł?

Firanki do łazienki to pomysł, który ma swoich zwolenników i przeciwników. Przede wszystkim, dodają one łazience przytulnego klimatu, a przy tym nie przesłaniają światła, wpadającego przez okno. Dzięki nim można również zapewnić sobie prywatność, zwłaszcza w przypadku, gdy okno wychodzi na ulicę lub sąsiedni budynek. Jest to szczególnie istotne, gdy korzystamy z łazienki w dzień, a nie chcemy, aby przechodnie zauważyli nas w środku. Ponadto, firanki w łazience to również element dekoracyjny, który stylowo uzupełni wnętrze. Mogą stanowić wspaniałą ozdobę łazienki, nawiązującą do reszty wyposażenia pomieszczenia. 

Niemniej jednak firanki to nadal materiał, który średnio znosi kontakt z wilgocią. W małych pomieszczeniach może okazać się, że firanki stale będą mokre, a co za tym szybko będą gnić, a na ich powierzchni może rozwinąć się pleśń. Dlatego jest to opcja to dużych, dobrze wentylowanych łazienek.

Czym zasłonić okno łazienkowe – Podsumowanie

Podsumowując wszystkie za i przeciw teraz możesz ocenić, która opcja w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej. Szukasz dobrych zasłon do okna łazienkowego? Sprawdź opcje dostępne w naszym sklepie:

Podziel się tym w social mediach!
<span>Autor wpisu:</span><h3>John Doe</h3>
Autor wpisu:

John Doe

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Est, etiam amet, mauris mi sed sapien. Ullamcorper ac commodo blandit ultrices egestas enim massa. Nec diam pretium egestas libero. Non eget netus in et ut velit. Quis erat gravida consequat vestibulum nam leo. Amet faucibus duis nec viverra a, et. Egestas sed lacus id in mauris. Sed non ultrices commodo, viverra netus ipsum. Tellus sed imperdiet quis nunc integer.

To też może Cię zainteresować

Korzystając z serwisu akceptujesz politykę prywatności oraz cookies. Zobacz