POTRZEBUJESZ POMOCY? ZADZWOŃ! lub wyślij zapytanie
jakie firanki do rolet wybrać

Jakie firanki do rolet wybrać? Czy to dobre połączenie?

We wnętrzach naszych domów można coraz częściej trafić na różne nieszablonowe rozwiązania. Jednym z nich może być np. połączenie rolet i firanek. Jak dobrać ze sobą te dwa elementy by wszystko współgrało? Jakie firanki do rolet wybrać? Gdzie szukać odpowiednich rolet? Zapraszamy do artykułu. 

Roleta i firanka – Czy to dobre połączenie w kontekście aranżacji wnętrz?

Aranżując wnętrze domu lub mieszkania koniecznie należy zadbać o otoczenie okien. Większość ludzi najczęściej decyduje się albo na wybór zasłon i firanek, albo tylko na rolety.

Nie oznacza to jednak, że nie możesz połączyć ze sobą obu tych rozwiązań. Jeśli chcesz wyłamać się z konwenansów i połączyć efektywność rolet ze stylowym wystrojem firanek nic nie stoi na przeszkodzie. Ważne jest jedynie, aby dobrze je ze sobą dobrać i zachować umiar. 

Jakie firanki do rolet warto wybrać?

Połączenie jednego jak i drugiego elementu stworzy przytulny, a zarazem bardzo dekoracyjny charakter. Wykorzystując połączenie firanek z roletami, możemy zapewnić dokładne zaciemnienie pomieszczenia w nocy i elegancji wygląd wewnątrz.

Natomiast w ciągu dnia, istnieje możliwość podniesienia rolet, pozostawiając jedynie delikatną firankę, która umożliwi przepuszczanie światła i subtelnie rozproszy promienie słoneczne.

Najlepiej jest stawiać na wariant jak najbardziej minimalistyczny, wybierając delikatne tkaniny i lekkie w wyglądzie rolety. Odradzamy łączenie rolet rzymskich z ciężkimi koronkowymi firankami. Taki zestaw może sprawić, że wnętrze będzie nimi przytłoczone. 

jakie firanki do rolet wybrać

W jaki sposób łączyć rolety z firanami? – Kolory i wzory

Jeśli do dekoracji okiennej chcesz np. dołączyć firanki do rolet dzień noc, zdecyduj się na lekkie materiały takie jak woal czy tiul. Pamiętaj jednak, że geometryczne pasy nie będą łączyły się z dekoracyjnymi wzorami na firankach, dlatego najlepiej wybierają gładkie materiały. Jeśli jednak stawiasz na połączenie rolet gładkich, możesz pokusić się o jakiś wzór na firanach. 

Jeśli chodzi o kwestie kolorystyczny, tu wszystko zależy od tego, jakie kolory dominują w całym wnętrzu. Staraj dobierać się takie kolory i odcienie, które będą się ze sobą łączyły. Mogą to być wersje spójne lub kontrastujące, pamiętaj jednak aby wystrój okna nie przytłaczał reszty pomieszczenia. 

Co łączyć, a czego unikać – Przykłady połączeń firanek i rolet

Przy wyborze kolorów firanek i rolet do łączenia, istnieje wiele możliwości, które mogą stworzyć harmonijne i estetyczne połączenia. Ostateczny wybór zależy od Twojego indywidualnego gustu i stylu wystroju wnętrza. Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących łączenia kolorów:

  1. Monochromatyczne połączenia: Możesz łączyć firanki i rolety w różnych odcieniach tego samego koloru. Na przykład, jeśli wybierzesz firanki w delikatnym odcieniu niebieskiego, możesz zestawić je z roletami w intensywniejszym odcieniu niebieskiego.
  2. Kontrastujące połączenia: Możesz stworzyć interesujący efekt, łącząc firanki i rolety w kontrastujących kolorach. Na przykład, jeśli masz jasne ściany, możesz zestawić je z ciemniejszymi roletami i jasnymi firankami.
  3. Harmonijne połączenia: Wybieraj kolory, które tworzą harmonijną paletę barw. Możesz korzystać z kolorów, które są ze sobą komplementarne, takich jak niebieski i pomarańczowy lub żółty i fioletowy.
  4. Unikaj zbyt wielu różnych kolorów: Stosowanie zbyt wielu różnych kolorów w jednym pomieszczeniu może stworzyć chaotyczny wygląd. Dlatego warto trzymać się jednej lub dwóch dominujących barw, aby stworzyć spójny wygląd.

A może postawić również na zasłony?

Wybierając rolety do firanek, pamiętaj, że możesz je również połączyć ze stylowymi zasłonami. Wówczas aranżacja okna nabierze jeszcze bardziej wyrazistego charakteru. Na szczęście duży wybór nowoczesnych rolet oraz firanek i zasłon daje ogromne pole do popisu. Decyduj się na takie połączenie, zestawiaj ze sobą różne warianty, aż trafisz na to idealne. 

Dekoracja okna – firanki i rolety – Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, czy firanki pasują do rolet to oczywiście, że tak. Musisz jedynie dobrze przemyśleć to połączenie, aby wystrój wnętrza był spójny i nie przytłaczał. Stosuj się do naszych porad a na pewno uda Ci się dobrze wybrać. Jeśli szukasz odpowiednich rolet wewnętrznych do swojego domu, koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu. Oferujemy zarówno rolety dzień i noc jak i rolety zaciemniające. Sprawdź naszą ofertę i wybierz coś dla siebie!

Podziel się tym w social mediach!
<span>Autor wpisu:</span><h3>John Doe</h3>
Autor wpisu:

John Doe

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Est, etiam amet, mauris mi sed sapien. Ullamcorper ac commodo blandit ultrices egestas enim massa. Nec diam pretium egestas libero. Non eget netus in et ut velit. Quis erat gravida consequat vestibulum nam leo. Amet faucibus duis nec viverra a, et. Egestas sed lacus id in mauris. Sed non ultrices commodo, viverra netus ipsum. Tellus sed imperdiet quis nunc integer.

To też może Cię zainteresować

Korzystając z serwisu akceptujesz politykę prywatności oraz cookies. Zobacz