Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 67 307 06 67 lub Wyślij zapytanie

Karnisze sufitowe czy ścienne?

Zastanawiasz się, jaki karnisz będzie najlepszy do Twojego domu czy mieszkania? Ze względu na sposób mocowania wyróżniamy dwa modele: karnisze sufitowe oraz ścienne. To, który z nich wybierzesz, powinno uwzględniać nie tylko preferencje wizualne, ale i możliwości aranżacyjne pomieszczenia. 

Karnisz sufitowy - do jakich pomieszczeń go wybrać?

Karnisze-fi-16-mm-pojedyncze

Karnisz sufitowy to rozwiązanie szczególnie polecane do niskich i wąskich pomieszczeń. Nie zabiera zbyt wiele miejsca i optycznie powiększa przestrzeń. Idealnie sprawdzi się w przypadku bardzo wysokich okien, sięgających pod sam sufit, a także gdy wielkość wnęki okiennej uniemożliwia montaż karnisza ściennego.

Rodzaje karniszy sufitowych

Karnisze sufitowe ze względu na kształt, dzielą się na:

  • rurowe pojedyncze,
  • rurowe podwójne,
  • karnisze szynowe.

Karnisze rurowe sufitowe składają się z jednej, lub dwóch rurek (o różnej lub takiej samej średnicy). Modele wykonane z metalu, pokrytego powłoką galwanizacyjną są najtrwalsze, a przesuwanie po ich powierzchni kółek z żabkami jest wyjątkowo proste. Dwie rurki umożliwiają powieszenie zasłon i firanek równocześnie - dzięki czemu wykonana dekoracja okienna będzie nie tylko ładna, ale i funkcjonalna. Szynowe modele karniszy sufitowych stanowią alternatywę dla karniszy rurowych. Posiadają jeden, dwa lub więcej torów z żabkami. Zwykle ukrywa się je za pomocą maskownicy, czyli osłonki przylegającej do sufitu. Karnisze sufitowe pozwalają na powieszenie firan i zasłon, jednak raczej lekkich - przy podgumowanych zasłonach zaciemniających i tych wykonanych z ciężkich tkanin lepiej wybrać karnisz ścienny.

Karnisze ścienne - klasyczna elegancja

Karnisz ścienny montowany jest do ścian - to doskonałe rozwiązanie w przypadku dużych i wysokich pomieszczeń, które pozwala na optyczne zmniejszenie wnętrza lub wyrównanie proporcji. Mocuje się go nad oknem - przynajmniej 5 cm powyżej nadproża oraz 10-15 cm od okna. Aby dekoracja okienna była estetyczna i funkcjonalna karnisz powinien być mniej więcej 30 - 40 cm dłuższy od wnęki okiennej - umożliwi to odsłonięcie całego okna.

Typy karniszy ściennych

Dostępne na rynku modele karniszy ściennych umożliwiają wybór idealnie dopasowanego wizualnie do preferencji produktu. Podobnie, jak w przypadku karniszy sufitowych, wyróżniamy:

Karnisze-fi-16-mm-podwojne

  • karnisze ścienne rurowe pojedyncze,
  • karnisze ścienne rurowe podwójne,
  • karnisze ścienne szynowe.

Decydując się na model wykonany z galwanizowanych rurek, wybierać możemy wśród projektów o różnej średnicy:

  • 16 fi
  • 19 fi
  • 25 fi

Bogaty wybór zakończeń umożliwia skomponowanie karnisza, który sprawdzi się we wnętrzu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, retro i innych.

Szukasz karnisza, który pasować będzie do Twojego mieszkania? W ofercie producenta RENA.PL znajdziesz ścienne i sufitowe karnisze na wymiar. Sprawdź ofertę i zamów idealnie dopasowany karnisz na swoje okno!


Bezpieczna paczka

każda przesyłka jest bezpiecznie zapakowana

2 lata gwarancji

na wszystkie produkty z naszej oferty udzielamy dwuletniej gwarancji

Darmowa przesyłka

przy zakupach za minimum 300 zł w naszym sklepie

Gwarancja ceny

jeśli znajdziesz ten sam produkt w niższej cenie - zwrócimy róźnicę*

Kontakt

Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń!