Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 67 307 06 67 lub Wyślij zapytanie

Dobór karnisza pasującego do wnętrza

2016-08-23
Jak wybrać karnisz, który idealnie skomponuje się z wystrojem Twojego mieszkania?

Zastanawiasz się, jakie karnisze będą najlepiej pasowały do Twojego mieszkania?

Wybierając karnisze do swojego mieszkania musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Poniższe pytania - ułatwią Tobie podjęcie decyzji:

Czy potrzebujesz karnisza pojedynczego czy podwójnego?

Jeśli na oknie chcesz powiesić firanki i zasłony, wtedy niezbędny będzie karnisz podwójny. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku zastosowania paneli żakardowych i innych dekoracji okiennych zakładanych na karnisz za pomocą metalowych wieszaków - karnisz pojedynczy uniemożliwi ich przesuwanie, a więc okno cały czas będzie pozostawać zasłonięte.

Jeśli na karniszu planujesz powiesić tylko firanki, wybierz karnisz pojedynczy. Takie rozwiązanie stosuje się często, kiedy okno posiada już jedną zasłonę, np. roletę lub żaluzję.

karnisz pojedynczy
karnisz pojedynczy fi 19 mm

Jaką średnicę rurek wybrać?

Średnica rurek ma duże znaczenie dla ich sztywności i odporności na uginanie. Rury metalowe fi 25 mm mogą utrzymać nawet najcięższe zasłony na dużej szerokości, a jednocześnie są najbardziej masywne i w małych pomieszczeniach mogą sprawiać wrażenie ciężkości. Do lżejszych dekoracji okna można użyć rurek fi 19 mm lub 16 mm, które dobrze skomponują się także z mniejszymi pomieszczeniami.

Jaki kolor karnisza będzie pasował do Twojego pomieszczenia?

karnisz złoto antyk
karnisz w kolorze złoto antyk (stare złoto, mosiądz)

Kolor karnisza najlepiej dopasować do innych elementów dekoracji danego pomieszczenia - lamp lub żyrandoli, detali przy meblach (uchwytów, nóżek, poręczy itp.) oraz ozdób i bibelotów. Obok klasycznych kolorów starego złota i satyny (chromu matowego) w naszej ofercie znajdą Państwo karnisze w kolorze inox (efekt stali) oraz czarny nikiel, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

Należy zwrócić uwagę, że te same kolory często różnią się nazewnictwem.

Który rodzaj wspornika zastosować?

Wsporniki karniszy mogą różnić się kształtem, długością lub sposobem mocowania. Przy wyborze wspornika należy wziąć pod uwagę odległość od ściany na jakiej ma się znaleźć firanka lub zasłona. Istotnym czynnikiem jest tu szerokość parapetu - jeśli mocno odstaje on od ściany, należy użyć jak najdłuższych wsporników, wsporników z przedłużkami lub wsporników sufitowych, dzięki czemu zasłona nie będzie opierać się i uginać na parapecie. Krótsze parapety pozostawiają dużą dowolność w wyborze wspornika, możemy więc skupić się na dopasowaniu jego kształtu i stylu do pomieszczenia.

Należy zwrócić uwagę, że te same kolory często różnią się nazewnictwem.


Bezpieczna paczka

każda przesyłka jest bezpiecznie zapakowana

2 lata gwarancji

na wszystkie produkty z naszej oferty udzielamy dwuletniej gwarancji

Darmowa przesyłka

przy zakupach za minimum 300 zł w naszym sklepie

Gwarancja ceny

jeśli znajdziesz ten sam produkt w niższej cenie - zwrócimy róźnicę*

Kontakt

Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń!