Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 67 307 06 67 lub Wyślij zapytanie

Nowoczesne karnisze, czyli jakie? Przykłady

Wielu osobom karnisz kojarzy się z wystrojem rodem z poprzedniej epoki. Niesłusznie! Dostępne na rynku nowoczesne karnisze doskonale wpiszą się we wnętrza współczesne - skandynawskie, minimalistyczne i designerskie, podkreślając ich charakter. Jak wyglądają nowoczesne karnisze i z czego są wykonane?

Karnisz - modna dekoracja okna

Współcześnie karnisz spełnia już nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną. Musi dobrze wyglądać i pasować do wnętrza, w którym się znajduje. Bogata gama dostępnych na rynku karniszy umożliwia wybór idealnego modelu do salonu, jadalni, gabinetu, kuchni czy pokoju dziecięcego.

Nowoczesne karnisze metalowe

Najpopularniejsze karnisze to te metalowe. Są komfortowe w codziennym użytkowaniu i niezwykle trwałe. Występować mogą w różnych kolorach, m.in.:

karnisze-fi-19-mm-podwojne

  • chrom mat,
  • efekt srebra,
  • złoto antyk,
  • czarny nikiel.

Karnisze metalowe, w przeciwieństwie do drewnianych modeli, kółka z żabkami przesuwają się po nich dużo płynniej, zapewniając komfort. Co więcej, dzięki bogatemu asortymentowi dostępnych końcówek można je doskonale dopasować do wnętrza pod kątem wizualnym.

Typy karniszy

Nowoczesne karnisze ze względu na sposób montażu dzielą się na dwa typy:

  • karnisze ścienne - montowane są bezpośrednio na ścianie nad otworem kuchennym (modele pojedyncze lub podwójne, a także prostokątne karnisze szynowe),
  • karnisze sufitowe - montowane są na suficie (modele okrągłe pojedyncze i podwójne, karnisze szynowe).

Pojedynczy czy podwójny?

Modele okrągłe są najprostsze w codziennym użytkowaniu i pozwalają na szybką zmianę dekoracji okna. Okrągła, metalowa rurka, czyli baza karnisza występuje w różnych grubościach:

Możemy wybierać wśród modeli pojedynczych, lub podwójnych - wszystko zależy od przeznaczenia karnisza i tego, czy chcemy powiesić na nim jeden czy dwa komplety zasłon lub firan. Nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo dostępnych końcówek umożliwia skomponowanie karnisza, który będzie pasował do designerskiego wnętrza mieszkania czy domu. W ofercie RENA.PL znajdziesz zakończenia w różnych kształtach, m.in.:

koncowka-16-mm-galazka

  • spirali,
  • gałki,
  • owalnym

i wielu innych. Końcówki te są wymienne, a to sprawia, że możesz zmienić charakter karnisza również w trakcie użytkowania.

Skomponuj karnisz dla siebie!

Twoje okna mają niestandardowy wymiar? Nie przejmuj się, RENA.PL oferuje nowoczesne karnisze sufitowe i ścienne, które dopasowane zostaną do indywidualnych potrzeb i ograniczeń wynikających z charakteru czy wielkości wnętrza. Karnisz pojedynczy, podwójny czy szynowy - który wybierzesz do swojego domu?


Bezpieczna paczka

każda przesyłka jest bezpiecznie zapakowana

2 lata gwarancji

na wszystkie produkty z naszej oferty udzielamy dwuletniej gwarancji

Darmowa przesyłka

przy zakupach za minimum 300 zł w naszym sklepie

Gwarancja ceny

jeśli znajdziesz ten sam produkt w niższej cenie - zwrócimy róźnicę*

Kontakt

Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń!