Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 67 307 06 67 lub Wyślij zapytanie

Zalety karnisza metalowego

Różnorodność karniszy dostępnych na rynku przyprawić może o niemały zawrót głowy. Największą popularnością cieszą się jednak modele metalowe. I nic dziwnego, bo sprawdzą się one praktycznie w każdym wnętrzu - klasycznym, nowoczesnym czy skandynawskim. Z jakich jeszcze powodów warto wybrać karnisz metalowy do swojego domu czy mieszkania?

Jest trwały

Modele metalowe są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, co sprawia, że można na nich wieszać nawet bardzo ciężkie zasłony, np. zasłony zaciemniające. Podwójne modele karniszy umożliwiają bezpieczne zamontowanie równolegle firan i zasłon bez ryzyka wygięcia się, czy uszkodzenia karnisza.

Jest prosty w montażu

Karnisze metalowe montować można na trzy sposoby:

  • rozporowo,
  • do ściany,
  • do sufitu.

Ich montaż każdy z łatwością przeprowadzi samodzielnie. Dobre sklepy z karniszami oferują wsporniki do mocowania dopasowane do preferowanego sposobu montażu. Zaopatrz się w poziomicę, wkrętak, wiertarkę, kołki i wkręty, ołówek, linijkę i do dzieła!

Łatwo go wyczyścić

Do czyszczenia karnisza metalowego nie potrzeba żadnych specjalnych środków. Aby przywrócić pierwotny blask wystarczy przetrzeć go mokrą szmatką z odrobiną płynu do mycia naczyń. Dzięki galwanizowanej powierzchni brud nie wżera się, a usunięcie kurzu jest kwestią paru sekund.

Pasuje do większości wnętrz

Planując zakup karnisza należy wziąć pod uwagę aspekt estetyczny, czyli to, czy wybrany model pasować będzie do wnętrza, w którym zostanie zamontowany. Przewagą karniszy metalowych jest to, że są dostępne w uniwersalnych kolorach, które stanowić będą dopełnienie pomieszczenia - złoto antyk, chrom mat, efekt stali czy czarny nikiel. Dzięki stylowym karniszom wnętrze salonu, kuchni, jadalni, gabinetu i innych pomieszczeń prezentować będzie się doskonale, bez względu na to, czy przestrzeń urządzona jest w stylu skandynawskim, retro, nowoczesnym czy klasycznym.

Można go dopasować do własnych potrzeb

Karnisze metalowe posiadają końcówki o różnym kształcie i wielkości, których charakter - mniej lub bardziej ozdobny, z łatwością dopasujemy do stylu wnętrza. Zakończenia te nie są montowane na stałe - w szybki i prosty sposób możemy wymienić je na inne.

Jesteś zainteresowany kupnem karnisza najwyższej jakości? Producent karniszy RENA.PL w swoim asortymencie posiada bogatą kolekcję karniszy metalowych pojedynczych i podwójnych, których długość dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta.


Bezpieczna paczka

każda przesyłka jest bezpiecznie zapakowana

2 lata gwarancji

na wszystkie produkty z naszej oferty udzielamy dwuletniej gwarancji

Darmowa przesyłka

przy zakupach za minimum 300 zł w naszym sklepie

Gwarancja ceny

jeśli znajdziesz ten sam produkt w niższej cenie - zwrócimy róźnicę*

Kontakt

Masz pytania lub wątpliwości? Zadzwoń!